Paris: NEW VOICES

אליס ובנג׳מין פולין

25/10/2021
19:00-20:30

Paris: NEW VOICES

רוחות חדשות מנשבות מפריז: איתי כ״ץ מארח 4 מהקולות החדשים בזירת האמנות והעיצוב מעיר האורות

הם הסלבס החדשים בעיר, הם צעירים, מיוחסים, והם במעגלים הנכונים. קבלו את הכוכבים הזוהרים של הבירה הצרפתית, מי שהופכים את פריז לזירה רותחת של תרבות, אמנות, עיצוב וחברה – סצנה חדשה שאתם חייבים להכיר.

את האירוע תפתח נטלי ז׳ילבר סגנית מנהל המכון הצרפתי בישראל.


אליס ובנג’מין פולין בווילה שעיצב רם קולהאס בבורדו, לצד ריהוט של פייר פולין

הישר מפריז, זהו אירוע לייב אונליין שיארח, בין השאר, את בנג׳מין פולאן ואשתו – דמויות בולטות בזירת העיצוב הפריזאית (הוא היה ראפר, היא היתה מעצבת סריגים) שממשיכים את דרכו של פייר פולאן, אביו של בנג׳מין ואחד המעצבים החשובים של המאה ה-20.  תחת המותג Paulin Paulin Paulin הם מייצרים רהיטים מהרפרטואר ומעניקים קונטקסט עכשווי למורשת שלו, ואחראים על אחד הפרויקטים המסקרנים של השנים האחרונות, פרויקט לא ממומש של פולאן בשיתוף פעולה עם רם קולהאס (OMA  Architecture) – הווילה בבורדו –  מופת של חדשנות שבנוי על החזון של פייר האב: עיצוב שמטשטש את הגבולות שבין ריהוט לארכיטקטורה והופך את התפישה הביתית של שימוש מוגבל בחלל למקום שבו יש פוטנציאל של חופש והפתעות. זהו מפגש נדיר עם דמויות מפתח בזירה שמשלבות מורשת עיצובית, רלבנטיות תרבותית וחדשנות שאסור לפספס.

איך פריז משקמת את מקומה מחדש בשוק האמנות הבינלאומי? מה צריך לעשות כדי להפוך את זירת האמנות והעיצוב לחלק מסצנה נחשקת של לייפסטייל? מהם חוקי המשחק החדשים בעולם העיצוב העכשווי? ואיך כל זה קשור לטשטוש הגבולות בין הפרטי לציבורי, בין רשתות חברתיות לאירועי סושיאל מדוברים ולמערכות יחסים חדשות שבין מעצבים, גלריות, מותגים ולקוחות?

מריאן איברהים

כוכבת חדשה ומסעירה אחרת היא מריאן איברהים, ארט-דילרית וגלריסטית שנולדה בקלדוניה החדשה וגדלה בסומליה וצרפת. ב-2012 היא פתחה בסיאטל את הגלריה הראשונה שלה, שהתמחתה באמנים ממוצא אפריקאי, וב-2019 העבירה את הגלריה לשיקגו. בשנת 2017 היא זכתה בפרס הראשון ביריד הארמורי בניו יורק, והיא מביאה תפיסה חדשנית לגבי מקומה של הגלריה במאה ה-20 . היא אישה שחורה,  כוכבת מטאורית בזירה גברית ושמרנית יחסית.

ב-2019 היא העבירה את הגלריה שלה לשיקגו, ובספטמבר הקרוב היא תפתח סניף נוסף בפריז, בשדרה הכי חמה היום בזירת האמנות שם – עוד הוכחה למעמדה ההולך ומתחזק של העיר בזירה הבינלאומית. “פריז הולכת להתחרות על מעמדה בשוק באמנות העולמי”, היא אמרה, “ואנחנו מתכוונים לקחת בה חלק”.

Amoako Boafo

בתקופת פריחה של אמנים ממוצא אפריקאי ואפרו אמריקאי, איברהים היא אחד הכוחות הבולטים בקידומם, כשבין המיוצגים שלה אמנים כמו אמוקו בואפו, לינה אייריס ויקטור ואחרים.

איברהים, כמו הכוכבים האחרים שיופיעו בערב, שייכת לדור החדש של יזמים שהופכים את האמנות לחלק מלייפסטייל שלם, שמשתמשים ברשתות החברתיות באופן חדשני ושמכניסים רוח מרעננת לזירה – וזו הזדמנות לשמוע ממקור ראשון את אחד הקולות הבולטים של הגל הזה.

עוד יתארחו הלן בן חמו – אושיית חברה, שגרירת מותגי יוקרה, ומי שמובילה את הגל החדש של משפיענים בזירת התרבות והאמנות בפריז, בין השאר היא שיתפה פעולה עם קרפנטרס וורקשופ ומותגי אופנה ושילבה בין חייה הפרטיים ועולם העיצוב. ביחד נצלול את הסצנה הפריזאית ונעוף אל אחד מהמקומות הבוערים בעולם שאחרי המגיפה.

האורחים