בעונה השלישית של הסדרה, בחרתי להתמקד בתמנון כמטאפורה לעולם האופנה והתנהלותו. התמנון הינו יצור מופלא ומורכב – זרועותיו בוחנות וחשות את המרחב ללא הפסקה. הן מגיבות כהרף עין לכל בדל אינפורמציה ושינוי קטן ומבצעות אין סוף פעולות בו זמנית בכוריאוגרפיה מהפנטת ובתיאום מושלם. מתוך המחקר יודעים היום כי מוחו של התמנון לא רק בראשו אלא ‘מחולק’ גם בין זרועותיו אשר זוכות לחופש פעולה יצירה וביטוי.

כמו התמנון, גם האופנה חשה בוחנת ונוגעת בדיסיפלינות אחרות, מגיבה ויוצרת הפרייה הדדית איתן. כמו התמנון היא מחלקת את מוחה ומותחת יכולותיה לקצוות במטרה להשכיל ולחזות את הזרמים המשתנים תדיר, להתאים, לשנות את צבע עורה – ולחיות.

באובססוריז, סדרת מקור העוסקת באופנה בראי התרבות – אנו שולחים מבטינו למחוזות שונים. מאתרים את מקורות ההשראה ההיסטוריים, אלה שסימנו את הכיוונים החדשים מחד ובוחנים תופעות עכשוויות מאידך, במטרה להביא לשיח מעשיר ומפרה.

באובססוריז 3 נתבונן בהשפעת דמויות איקוניות על עולם האופנה המערבי (דיויד בואי ואלכסנדר מקווין) לצד חשיפה למקום גאוגרפי מרוחק (ניגריה) שבו עשייה עממית פותחת צוהר למבעים אפשריים אחרים באופנה.
כמו הוגים עכשוויים הבוחנים שוב את הערכים מהתקופה המודרנית, כך גם בסדרה נעמוד על מאפיינים אלו בחיבור בין אופנה לאדריכלות ולצילום. יחד עם זאת לא יעדר מהסדרה מקומו של היוצר האינדיווידואל בעל כשרון יוצא-הדופן והנפש המורכבת.

אנחנו מזמינות אתכם/ן להצטרף אלינו לאובססוריז 3 למסע מרתק בדרכי האופנה המתוות את התרבות בה אנו חיים/ות